Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Prostranství před brněnským Domem umění a park Koliště se změní k nepoznání

Zpravodajství

BRNO – Prostor před brněnským Domem umění a přilehlý park Koliště se změní k nepoznání. Otevřenou krajinářsko-architektonickou soutěž vypsala Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s městem v září loňského roku. Vítězný návrh architektonické kanceláře M2AU má současný nevyhovující prostor před Domem umění citlivě upravit. Prostor má sloužit k prezentaci současné výtvarné kultury a má být vstřícný a příjemný nejen pro návštěvníky výstav, ale i pro kolemjdoucí.

Nová podoba navíc umožní prezentovat soudobou prostorovou tvorbu i za Domem umění. Navíc propojuje Dům umění s parkem Koliště. Z druhé strany Domu totiž přibude nové schodiště jako chybějící spojnice mezi parkem, Domem umění a jeho předprostorem. Samotný park Koliště se má stát jakýmsi zeleným pokojem uprostřed historického centra Brna. Poskytovat bude stín i sluneční paprsky a také velké množství stávajících i nových stromů. Ošetřit a doplnit mají pracovníci také alej lemující ulici Za Divadlem. Centrální části parku pak bude dominovat prosluněná plocha osázená trávníkem a nabízející místo pro relaxaci.

Přibýt má i modrozelená infrastruktura hospodařící s deštovou vodou. Dům umění je jedinečná kulturní stavba, která je součástí parku i reprezentativního Malinovského náměstí vycházejícího z jádra města. Na původním místě stojí už od roku 1911. Jeho současná podoba je výsledek poválečné rekonstrukce podle návrhu Bohuslava Fuchse, na kterou v roce 2007 navázala zatím poslední oprava. Všechny soutěžní návrhy i budoucí podobu si veřejnost bude moci prohlédnout na výstavě v Domě pánů z Kunštátu v březnu tohoto roku.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu