Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Projekty na výstavbu školek v Brně by mohly získat podporu z programu IROP

Zpravodajství

Brno 28. února (ČTK) – Projekty na výstavbu mateřské školy v Šámalově ulici v Brně Židenicích nebo v areálu ZŠ Přemyslovo náměstí ve Slatině by mohly získat podporu z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Radní Brna dnes doporučili zastupitelům, aby souhlasili s přípravou žádosti o dotaci na projekt MŠ Šámalova i s žádostí na výstavbu budovy školky ve Slatině. V tiskové zprávě o tom informovala Anna Dudková z brněnského magistrátu.

“Cílem výstavby MŠ Šámalova je vytvoření funkčního objektu, který bude sloužit školnímu a předškolnímu vzdělávání. Zlepší se tak dostupnost i podmínky vzdělávání v Židenicích a spádovém území. V předškolním vzdělávání se zvýší kapacita o 75 míst. Celkové náklady předpokládáme ve výši 102,3 milionu korun. Pokud zastupitelstvo odsouhlasí přípravu žádosti o podporu, mohla by dotace pokrýt 40,5 milionu,” uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

O podporu z IROP bude po schválení zastupitelstvem žádat také projekt výstavby budovy mateřské školy v areálu školy na Přemyslově náměstí ve Slatině. “Cílem je zvýšení kapacity mateřské školy o 100 dětí. Předpokládané náklady činí 126 milionů korun, dotace by mohla dosáhnout 40,5 milionu. Práce se mají uskutečnit v letech 2025 až 2026,” řekla radní pro školství Irena Matonohová (STAN).

Radní dále doporučili zastupitelům schválení smlouvy o poskytnutí podpory na stavební úpravy ZŠ Hamry. “Práce tam zahrnují zateplení obvodového pláště a střechy, výměnu oken, zavedení vzduchotechniky, rekonstrukci otopné soustavy a kanalizace. Projekt je financován Evropskou unií. Celkové náklady jsou 59,4 milionu korun, z čehož by 12,1 milionu měla pokrýt dotace,” dodala Vaňková.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu