Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Přírodní vodní plochy v Brně stále nejsou dostatečně zamrzlé, varují strážníci!

Zpravodajství

BRNO – Přestože tuhé mrazy posledních dní, které udeřily i na jihu Moravy, mohou budit dojem, že podmínky pro bruslení jsou ideální, na brněnských vodních plochách to v žádném případě neplatí!

Potvrdila to i poslední měření brněnských strážníků, která před nadcházejícím víkendem dokládají varovné hodnoty. „Tloušťku ledu na řadě ploch vůbec nebylo možné ověřit kvůli jeho nestabilitě a křehkosti. Takto nepříznivá situace panovala v Holáskách, na chrlickém biotopu, u Splavisek, v Medlánkách a dokonce i na Brněnské přehradě. Bezpečně vstoupit na led nelze ani v oblasti přístaviště, u Sokolského koupaliště nebo poblíž Rokle,“ upozornil mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Větší tloušťku má led prozatím jenom na Žebětínském rybníku, kde dosahuje zhruba třinácti centimetrů. „Strážníci však připomínají, že i tam je vstup na vlastní nebezpečí a bruslaři by se měli držet v blízkosti břehu. Na přírodních vodních plochách nelze nikdy spolehlivě garantovat bezpečný pohyb, například kvůli vodním proudům a bahenním plynům,“ doplnil Ghanem.

Foto: Ani poslední měření brněnských strážníků neukázala, že by přírodní vodní plochy nabízely led bezpečný pro bruslení. Ilustrační foto: MPB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu