Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Potravinová sbírka v Brně trhla rekord!

Zpravodajství

BRNO – Rekordní! Tak by se dala jedním slovem shrnout letošní potravinová sbírka v Brně, do níž se zapojili také pracovníci z Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Na pomoc potřebným se jim o druhé listopadové sobotě podařily v hypermarketu v Králově Poli vybrat stovky kilogramů potravin a drogistického zboží.

„Výtěžek nás velmi mile překvapil. Vybralo se 1 637 kilogramů potravin a 256 kilo drogerie, což je rekordní výsledek. Jde o téměř trojnásobek oproti loňskému podzimu a o více než dvojnásobek jarní potravinové sbírky,“ neskrývala nadšení brněnská primátorka Markéta Vaňková s tím, že i v této pro všechny složité době se našlo velké množství nakupujících, kteří byli velmi vstřícní a ochotně plnili sbírkové nákupní košíky. „O tom, že žijeme v solidárním městě, jsem se sama mohla v sobotu přesvědčit, když jsem přišla kolegy podpořit a samozřejmě také do sbírky stejně jako manažer daného hypermarketu Tomáš Křelina přispět,“ doplnila Vaňková.

Zhruba dvacet procent vybraných potravin bude odevzdáno v rámci vzájemné podpory do brněnského centrálního skladu Potravinové banky k dalšímu přerozdělení, ostatní věci využije právě Odbor sociální péče brněnského magistrátu, jehož sociální pracovníci adresně vydávají potraviny a drogistické zboží lidem v nouzi. Potravinová sbírka přitom funguje i online. V partnerských e-shopech je možné nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank, a to do 22. listopadu. Více informací je k dispozici na webu www.sbirkapotravin.cz.

Srovnání výtěžku Sbírky potravin

Podzim 2022 (12. 11. 2022 – TESCO, Královo Pole)

·         potraviny: 1 637 kg

·         drogerie: 256 kg

Jaro 2022 (23. 4. 2022 – KAUFLAND, Řípská)

·         potraviny: 758,5 kg

·         drogerie: 46,2 kg

Podzim 2021 (20. 11. 2021 – OC FUTURUM, Vídeňská)

·         potraviny: 572 kg

·         drogerie: 80 kg

Ilustrační foto: dk.charita


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu