Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Policisté na jihu Moravy za Velikonoce rozdali pokuty za více než půl milionu

Zpravodajství

Brno 2. dubna (ČTK) – Policisté v Jihomoravském kraji za Velikonoce zkontrolovali přes 3000 vozů, u 400 z nich zjistili nedostatky. Rozdali pokuty za více než půl milionu korun. Nejčastěji šlo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Na policejním webu o tom informoval mluvčí David Chaloupka.

Kromě překročení nejvyšší povolené rychlosti policisté pokutovali také technický stav vozu, nesprávný způsob jízdy nebo nepoužívání pásů. “Důraz byl kladen také na kontroly alkoholu za volantem. Řidičů pod jeho vlivem během akce odhalili devět,” uvedl mluvčí.

Jedním z prvních přistižených pod vlivem alkoholu byl v pátek časně ráno devětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v dodávce u Tišnova na Brněnsku. Po pozitivní dechové zkoušce s výsledkem téměř promile alkoholu policistům přiznal, že předchozího dne, na zelený čtvrtek, vypil 26 zelených piv.

Policisté se zabývali také dopravními nehodami. Od pátku do pondělní půlnoci jich v Jihomoravském kraji vyšetřovali 34, u dalších 44 nehod pomáhali s vyplněním euro formuláře. U pěti nehod sehrál svou roli i alkohol.

Nejvážnější nehoda se stala v neděli kolem 0:30 v brněnské Sportovní ulici. Řidič osobního vozu Audi najel do oploceného staveniště, kde naboural do traverzy. Při nárazu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Při nehodě se zranili i dva spolujezdci, skončili v nemocnici. “Nehody se však nevyhýbaly ani motorkářům, kterých díky teplému počasí také vyjelo na silnice více. Hned dvě havárie se zraněním motorkářů se udály v Sokolnicích, první v pátek odpoledne a druhá v neděli. Při noční nehodě ze soboty na neděli se při nárazu do sloupu veřejného osvětlení zranil i podnapilý cyklista v Předklášteří,” doplnil mluvčí.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu