Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Policista uplácel kvůli bytu v Brně, tvrdí žalobkyně. Případ jde k soudu

Zpravodajství

Žalobkyně podala v brněnské bytové kauze obžalobu na vedoucího pracovníka policie pro podplácení, muž chtěl podle ní získat městský byt pro příbuznou za úplatek 360 tisíc Kč. Olomoucké Vrchní státní zastupitelství o tom informovalo na svém webu. Policie v kauze stíhá několik lidí, včetně bývalého předsedy bytové komise části Brno-střed a Otakara Bradáče z ODS. Tato část vyšetřování dosud neskončila.

 „Podle výsledků přípravného řízení měl obviněný v období let 2021 a 2022 usilovat o neoprávněné přidělení městského bytu v Brně pro svoji příbuznou prostřednictvím úplatku ve výši 360 tisíc Kč. Obviněný je vedoucím pracovníkem Policie ČR, a proto vyšetřování vedla Generální inspekce bezpečnostních sborů, nicméně toto jeho postavení se stíhanou trestnou činností nemá žádnou spojitost,“ uvedl vrchní státní zástupce Radim Dragoun.

Případ policisty úzce souvisí s kauzou kolem Bradáče. „V této související trestní věci je obviněným jako organizované zločinecké skupině kladeno za vinu jednání, jímž mělo opakovaně za úplatky docházet k neoprávněnému přidělování městských bytů v Brně,“ uvedl Dragoun. Kvůli podezření z machinací s byty v části Brno-střed zasahovali policisté v Brně v říjnu 2022. Zadrželi osm lidí. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci tehdy zahájilo trestní stíhání dotyčných pro účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatků ve prospěch skupiny a pro zneužití pravomoci úřední osoby. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) loni v únoru zrušilo stíhání dvou z nich, následně policie ale ve věci začala stíhat další tři lidi.

V druhé polovině října 2022 policisté zasahovali v Brně podruhé, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie v kauze kolem pískovny v Brně-Černovicích stíhá devět lidí a tři firmy, Hladíka nikoli. V listopadu 2022 následovala třetí kauza, volně související s předchozími případy, když kriminalisté podezírali z neoprávněného nakládání s nebytovými prostory v domě na Hlinkách v Brně dvě ženy. NSZ loni v únoru jejich stíhání zrušilo, policie dotyčné ale následně znovu obvinila a s nimi ještě dva další lidi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-bytova-kauza-obzaloba-podplaceni.A240208_194508_brno-zpravy_vajo


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu