Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Policie v Brně kvůli drogám zadržela čtyři lidi, zajistila skoro 100.000 pilulek

Zpravodajství

Brno 7. září (ČTK) – Policie v Brně kvůli drogám zadržela čtyři lidi a zajistila mimo jiné skoro 100.000 pilulek o váze asi 30 kilogramů potřebných k výrobě pervitinu. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek. Na dva z mužů kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí do vazby. Podle odhadu kriminalistů by ze zajištěných léků bylo možno vyrobit asi tři a půl kilogramu pervitinu.

Podle policie sedmdesátiletý cizinec trvale bydlící na Blanensku obvykle jedenkrát týdně jezdil na jih Evropy, kde ve své rodné zemi ve velkém nakupoval léky s obsahem pseudoefedrinu. Z nich lze vyrábět pervitin. Do Česka dovezené medikamenty, které ukrýval ve speciální schránce v autě, pak prodával svému kumpánovi z Brna.

“Muž, který byl před nedávnem trestaný právě za aktivity na drogovém trhu, měl vytvořenou síť výrobců pervitinu. Ti mu pak za dodanou surovinu platili vyrobenou zakázanou látkou,” popsal mluvčí.

Muž získanou drogu podle policie dále přeprodával. Cizince jedoucího v osobním automobilu BMW centrem Brna policie zadržela. Následně zajistila další tři lidi včetně muže, který medikamenty odkupoval. Policisté provedli čtyři domovní prohlídky a sedm prohlídek nebytových prostorů.

“Kriminalisté vedle skoro 30 kilogramů léků, což představuje téměř 100.000 pilulek, zajistili také další suroviny potřebné na výrobu zakázané látky, samotný pervitin a další drogy. Zajistili také mobilní telefony, výpočetní techniku a finanční hotovost,” popsal zátah mluvčí. Jednalo se podle něj o milion korun a 40.000 eur (v přepočtu téměř milion korun).

Cizinec při svých cestách na jih Evropy obvykle dovezl mezi 15 a 20 kilogramy léků. “Takto je dovážel nejméně poslední rok,” sdělil mluvčí. Kriminalisté případ dále vyšetřují.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu