Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Oprava cest na Ústředním hřbitově v Brně se vyšplhá až na 400 milionů

Zpravodajství

Když vedení Brna před dvěma lety hovořilo o plánech na opravu cest a veškerých sítí na Ústředním hřbitově, padla částka přes 240 milionů korun. Už tehdy vzbuzovala údiv, což politici vysvětlovali tím, že nejde jen o rekonstrukci povrchů, ale také vodovodu, kanalizace a dalších sítí v zemi, které jsou ve špatném stavu.

Utekly dva roky a suma na rekonstrukci se vyšplhala dokonce na víc než 400 milionů korun. Náměstek brněnské primátorky Jaroslav Suchý (KDU-ČSL) však paradoxně na dotaz MF DNES bez dalšího vysvětlení uvedl, že cena není vyšší, ale naopak se celkovou částku podařilo přibližně o sto milionů snížit.

Nově se podle něj například nepočítá s osvětlením zabudovaným přímo v chodnících. To by totiž Brno nemohlo zaplatit z dotace, kterou chce získat. Tento týden radní schválili podání žádosti. Práce by mohly začít v příštím roce.

Město odhaduje, že dotace ministerstva životního prostředí bude činit 243 milionů. Zbytek – tedy 157 milionů – zaplatí z vlastního rozpočtu.

Místo stávajících nepropustných asfaltových cest vzniknou štěrkové retenční trávníky. Neproniknutelné povrchy se mají zredukovat o 61 procent. Zbylé cesty zůstanou zpevněné kvůli požadavkům památkové ochrany a provozních potřeb hřbitova.

Foto: MMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu