Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Odborná odpadová firma zlikvidovala stovky tun odpadu, který zůstal po loňském řádění tornáda na Hodonínsku a Břeclavsku

Zpravodajství

HODONÍN, BŘECLAV – 210 tun! Takové neuvěřitelné množství všemožného odpadu zlikvidovala na skládkách, které vznikly při odstraňování následků loňského tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku, pražská společnost AVE CZ, která se právě odpadovým hospodářstvím a sanacemi ekologických zátěží zabývá. Odpad byl uložen na třech velkých shromaždištích.

„Do pomoci postiženým obcím jsme se pustili hned, jak to bylo možné. Postupně jsme bezpečnostně zajistili celkem tři lokality, kde se shromažďovala suť a další stavební odpad, následně jsme odpad podrobili laboratornímu testování, přivezli jsme těžkou techniku včetně třídicích linek a ve smluveném termínu jsme práce dokončili,” uvedl ředitel sanací společnosti AVE CZ Radek Halbich.

Odpad podle něj tvořil především směsný demoliční materiál, komunální odpad, dřevo a šrot. Firma musela odpad nejprve vytřídit, a to jak pomocí techniky, tak ručně. „Nejprve jsme vytřídili příměsi jako dřevo, kov a plasty, pak odpad putoval na mobilní třídicí linku. Část trosek posloužila k výrobě elektřiny,“ informoval Halbich. Firma na svozu a likvidaci odpadu po tornádu pracovala na základě výběrového řízení. Zřídila tři svozová místa, a to v Moravské Nové Vsi, Mikulčicích a Hodoníně. Z těch pak odpad odvezla v termínech stanovených pro jednotlivá stanoviště ve smlouvě, tedy do konce ledna, února a dubna. Ničivé tornádo zasáhlo Břeclavsko a Hodonínsko loni poslední červnový čtvrtek. Zemřelo při něm šest lidí a zničeno bylo v zasažených obcích na 1200 domů.

Ilustrační foto: hzsjmk


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu