Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Od začátku pandemie zemřelo v kraji přes pět tisíc lidí s covidem-19

Zpravodajství

BRNO – Počet lidí, kteří na jižní Moravě zemřeli s nemocí covid-19, překonal hranici pěti tisíc! Údaje vyplývají z webu ministerstva zdravotnictví. Část z pěti tisíc zemřelých měla i jiné zdravotní problémy. Od března 2020 dosud (do data vydání textu) bylo v kraji potvrzeno už téměř 440 tisíc případů nákazy.

Nejvyšší počet zemřelých s covidem hlásí statistiky v Brně, a to více než třináct stovek. Následuje Brno-venkov s počtem přes 750 zemřelých a v těsném závěru je pak Hodonínsko. Na Znojemsku zemřelo téměř 580 lidí s covidem, na Blanensku přes 560, na Břeclavsku více než 530 a na Vyškovsku téměř 510.

Asi šest stovek úmrtí v souvislosti s koronavirem eviduje největší nemocnice v kraji FN Brno. Ta byla jednou z nejvíce zatížených nemocnic, co se pacientů s tímto onemocněním týče, a v dobách vrcholící pandemie tam ležely stovky nakažených. Část zemřelých ve FN Brno se rovněž potýkala také s jinými zdravotními problémy. „Byli to například chronicky nemocní nebo onkologičtí pacienti nebo starší a obéznější lidé, kteří mívají oslabenou imunitu a jsou náchylnější. U takových pacientů může covid jejich stav zhoršit,” informovala mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Přesné počty ale neuvedla.

Pandemie koronaviru naplno propukla v naší republice v březnu 2020. Od té doby do teď je v kraji téměř 440 tisíc potvrzených případů, z toho bezmála 55 tisíc lidí bylo ve věku nad 65 let. Z celkového počtu se vyléčilo přes 433.600 lidí.

Ilustrační foto: FN Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu