Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Nevlídný legendární brněnský podchod čeká razantní proměna

Zpravodajství

BRNO – Jedno z nejméně reprezentativních míst v Brně se po dlouhých letech konečně dočká proměny! A ta rozhodně bude razantní. Konkrétně jde o podchod pod brněnských hlavním vlakovým nádražím. Místo, kudy denně projdou tisíce lidí, se má rekonstrukce dočkat už v příštím roce.

Novou podobu podchodu nedávno představila ve vizualizaci Kancelář architekta města Brna. „Ta má během zimních měsíců dopracovat dokumentaci tak, aby na jejím základě bylo možné vybrat firmu, která bude na proměně podchodu pracovat,“ uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík s tím, že rámcový koncept budoucí podoby a využití podchodu už vedení města má. „Budou se dělat nové podhledy, nová dlažba, celkově jsme zvolili nové technické řešení. A obchody zůstanou pouze na jedné straně. A i když se to nezdá, paradoxně se prodejní plocha zvětší,” prozradil Hladík.

Vedení města má přitom v plánu upravit i obsah nabízeného sortimentu. Zmizet by například měly stánky s oblečením či obuví. Naopak místo zde má zůstat pro prodejce rychlého občerstvení, potravin nebo oříšků. Nynějším prodejcům končí nájemní smlouva 31. prosince. Během příštího roku chce město zveřejnit záměr pronájmu nových prodejních jednotek. Rekonstrukce podchodu má být rozdělená do několika etap s tím, že jako první má přijít na řadu část od schodiště u obchodního domu Tesco po místo, kde se podchod rozvětvuje k tramvajovým nástupištím. Právě tato část by měla být opravená už v příštím roce. Další etapy pak budou následovat.

Vizualizace: KAM


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu