Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Na výstavišti odstartovaly demolice objektů, které mají ustoupit nové multifunkční hale

Zpravodajství

BRNO – Nová multifunkční hala ARENA BRNO, která má vyrůst na brněnském výstavišti, má zase o něco reálnější obrysy! Odstartovaly totiž demolice objektů, které má právě nové sportoviště nahradit. Celkem půjde k zemi na dvě desítky staveb v areálech Veletrhů Brno a Dopravního podniku města Brna.

„Demolice jsou dalším nutným krokem. Potřebujeme získat prostor pro samotnou halu, ale také pro parkoviště a související dopravní infrastrukturu, protože již počátkem příštího roku plánujeme zahájit výstavbu. Zkušební provoz by mohl začít již koncem roku 2023, kompletně hotovo má být v roce 2024,” uvedla už dříve brněnská primátorka Markéta Vaňková. Vybudování haly včetně parkoviště bude stát zhruba 3,3 miliardy korun. Hala bude mít kapacitu třináct tisíc diváků. Nová hala bude stát na výstavišti u pavilonu Z. Sloužit bude sportu, kultuře i společenským akcím. V hale má svá domácí utkání hrát například i hokejová Kometa Brno.

Foto: Na brněnském výstavišti odstartovaly demoliční práce na dvou desítek objektů. Ty musí ustoupit plánované stavbě nové multifunkční haly. Foto: ARENA BRNO


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu