Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Na Pro Tour Futures v Brně se představí 12 českých beachvolejbalových párů

Sport

Celkem 12 českých beachvolejbalových párů se představí koncem srpna v Brně na turnaji Pro Tour Futures, který bude druhou akcí světového okruhu na českém území po červnovém podniku nejvyšší kategorie Elite 16 v Ostravě. V hlavní soutěži budou na Sokolském koupališti startovat například domácí ženské jedničky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, Jakub Šépka s Tomášem Semerádem či Markéta Nausch Sluková, jež po nedávném rozchodu s Helenou Havelkovou nastoupí po boku Karin Žolnerčíkové.

“Pro českou beachvolejbalovou špičku je brněnský turnaj ideální příležitostí pro zisk kvalitního bodového přídělu do světového žebříčku. Díky tomu budou mít lepší výchozí pozici pro nasazování do ostatních turnajů světové tour, včetně akcí vyšších kategorií Challenge nebo Elite 16,” uvedl v tiskové zprávě gestor plážového volejbalu Českého volejbalového svazu Vít Mařík.

Mezi 16 týmů v hlavní soutěži žen se dostaly také Miroslava Dunárová s Danielou Resovou a díky divoké kartě Kristýna Adamčíková s Michaelou Břínkovou. V mužském turnaji dostanou šanci Jan Dumek s Jiřím Sedlákem, Václav Berčík s Matyášem Džavoronokem a na divokou kartu Tadeáš Trousil s Davidem Westphalem.

Vždy další dvě domácí dvojice nastoupí v kvalifikaci, která začne 24. srpna. Turnaj vyvrcholí finálovými zápasy o tři dny později.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu