Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Na Mniší hoře v Brně se usídlila samice medvěda kamčatského

Zpravodajství

BRNO – Brněnská zoologická zahrada má novou zvířecí akvizici! Novou obyvatelkou Mniší hory je sedmiletá samice medvěda kamčatského Irina. Ta do jihomoravské metropole dorazila ze zoo z francouzské La Fleche.

„Kamčatští medvědi vždy patřili k nejatraktivnějším zvířatům naší zahrady. Chovný pár Jelizar a Kamčatka v minulosti přivedl na svět tři mláďata, která dnes dělají radost návštěvníkům evropských zoologických zahrad. Poté, co v roce 2019 Jelizar uhynul, jsme intenzivně jednali a stále jednáme o možnostech rozšíření počtu expozičních zvířat. Nejen kvůli koronavirové pandemii se nám to podařilo až letos. O dalších zvířatech stále jednáme napříč zoologickými zahradami,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Irina bude sdílet výběh se samicí Kamčatkou v expozici Beringie a v prvních měsících je bude dělit plot. „Medvědi jsou primárně samotářská zvířata, seznamování je tedy choulostivá záležitost. V tuto chvíli ani neznáme povahové rysy nové medvědice, proto jsme dočasně výběh předělili a o dalším postupu budeme diskutovat v příštích měsících,“ doplnila mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Foto: Zoo Brno má novou zvířecí obyvatelku. Je jí sedmiletá samice medvěda kamčatského Irina, která na Mniší horu dorazila z Francie. Foto: Zoo Brno


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu