Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Mobilní aplikace Pozor tramvaj! se dočkala dalšího vylepšení

Zpravodajství

BRNO – Mobilní aplikace Pozor tramvaj!, která signálem upozorňuje na projíždějící vůz, se dočkala inovace! Její uživatelé si ji nově mají možnost na noc vypnout nebo nastavit tak, aby se upozornění zobrazovalo jen při pohybu. Zájem o tuto aplikaci je velký, během měsíce dubna a května si ji stáhlo 1800 lidí.

Autoři projektu také nainstalovali na vybrané místo přechodový hlásič, který má zamezit střetům chodců a tramvají při přecházení. „Rozšíření aplikace velmi vítám, stejně tak její doplněk v podobě přechodových hlásičů. Exponovaná místa jsou pro chodce špatně přehledná a upozornění na blížící se tramvaj může zabránit život ohrožujícím situacím. Prvním místem, které takto otestujeme, je přechod pro chodce v ulici Benešova u křižovatky s ulicí Divadelní,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že jde v první fázi jen o prověření fungování a sbírání ohlasů od veřejnosti. Pokud se pak DPMB rozhodne aplikaci po testovacím provozu rozšířit, dojde k jejímu přejmenování pro region Brna na Pozor šalina!.

Foto: Mobilní aplikace Pozor tramvaj! se nově rozšířila i o přechodový hlásič. Ten má zamezit střetům chodců a tramvají při přecházení. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu