Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Miroslav Lerch oslavil ve službách brněnského dopravního podniku půlstoletí!

Zpravodajství

BRNO – Neuvěřitelných padesát let! Přesně takovou dobu už pracuje v brněnském dopravním podniku řidič trolejbusu Miroslav Lerch. Do služby nastoupil 13. září 1971 a za tu dobu přepravil po krajské metropoli nespočet pasažérů. Vedení dopravního podniku ho za odměnu „přepadlo“ ve službě na konečné ve Slatině, aby mu přímo za volantem za jeho práci poděkovalo. Přestože „kulatá lopata“ provází tohoto usměvavého muže už půlstoletí, na změnu zaměstnání prý rozhodně nepomýšlí.

„V dnešní době zní 50 let u jednoho zaměstnavatele jako sci-fi. Za mě to vypovídá o neuvěřitelné vytrvalosti, pokoře a trpělivosti. Panu Lerchovi děkuji za jeho zodpovědnou práci nejen pro Dopravní podnik města Brna, ale pro celé město a jeho obyvatele. Jeho práce si vážím a doufám, že padesátkou jeho práce u nás nekončí,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Miroslav Lerch za svou kariéru najezdil po Brně přes dva miliony kilometrů. Během padesáti let se na jeho práci změnilo všechno.

„Změnily se vozy, trasy, cestující. Něco k lepšímu, něco k horšímu, tak to prostě je. Řekl bych, že cestující dříve bývali více přátelští,“ uvedl s úsměvem řidič, na kterého je podle přímého nadřízeného, Pavla Ovečky, vždy spoleh. „Pan Lerch patří mezi řidiče, kterým se dá říkat Pan řidič. Je pracovitý a spolehlivý, sám jsem za ním ve svých začátcích chodíval pro zkušenosti a rady,“ doplnil Ovečka.

Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu