Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Městské divadlo Brno připravuje s dětskými herci českou premiéru muzikálu Heidi

Kultura

Městské divadlo Brno připravuje českou premiéru německého romantického muzikálu Heidi. Vznikl na motivy knihy Heidi, děvčátko z hor od švýcarské spisovatelky Johanny Spyriové. Titulní roli i další postavy ztvární dětské herečky a herci, které Městské divadlo vychovává ve vlastní muzikálové škole. Děti zpívají, hrají i tančí, představitelka Heidi doslova “nesleze z jeviště”, řekl novinářům režisér Stanislav Moša.

Kniha Heidi vyšla poprvé ve dvou dílech v letech 1880 a 1881. Od té doby byla z němčiny přeložena do více než 50 jazyků, včetně češtiny. “Je to celosvětový fenomén, prodalo se více než 50 milionů výtisků,” řekla dramaturgyně Klára Latzková.

Autorka knihy se podle Latzkové dokázala vcítit do dětské duše a pocitů. Příběh osiřelé dívky, která díky své bezprostřednosti a čistotě mění svět kolem sebe v lepší místo, byl také několikrát zfilmován a převeden do scénářů pro televizní seriály.

Muzikálové zpracování německých autorů Michaela Schanzeho a Hanse Dietera Schreeba vypráví události Heidina života tak, jak je čtenáři znají z knihy. Teta Edith přivede Heidi k dědovi Konrádovi, mrzoutovi. Setkání s vnučkou, která se skamarádí s pasáčkem koz Petrem, v něm ale dokáže znovu probudit chuť a lásku k životu. Heidina pozitivní energie a radost ve spojení s kouzlem alpské přírody nakonec pomůže i nemocné kamarádce Kláře, a tak se diváci mohou těšit na pohádkový konec.

Inscenační tým kolem režiséra Moši uvedl muzikál Heidi dvakrát v zahraničí, poprvé v roce 2019 ve Vídni a následně na začátku roku 2023 v Ingolstadtu. Dětské role tam však hráli dospělí herci.

Brně se v titulní roli Heidi představí školačky Viktoria Abrahám, Karolína Čtveráčková nebo Karolina Kabele. Z dospělých herců se diváci mohou těšit na Roberta Jíchu nebo Igora Ondříčka, případně Zdenu Herfortovou v alternaci s Erikou Kubálkovou.


Podobné zprávy

V Brně zazní světový jazz

Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma…

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu