Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Městské divadlo Brno pohostí diváky novými premiérami

Zpravodajství

BRNO – Městské divadlo Brno chystá pro příští sezonu výživné menu! V nabídce bude mít hned devět nových inscenací, v dramaturgickém plánu přitom nebudou chybět hned dvě světové a tři české premiéry.

Pro hudební scénu chystá divadlo například muzikál Matilda podle příběhu spisovatele Ronalda Dahla, kdy mladá Matilda pomůže v muzikálu díky schopnosti telekineze své učitelce k lepšímu životu. V divadle už začaly i přípravné tvůrčí dílny pro dětské herce. „U dětí se postupně rozvíjí různé schopnosti a dovednosti. Jde opravdu o to, aby si zvykly na divadelní práci,“ uvedla dramaturgyně Klára Latzková. Divadlo pak připravuje také dlouho odkládaný autorský muzikál Devět křížů od Robina Schenka, Petra Štěpána a Miroslava Ondry. Čerpá z pověsti o nešťastné, tragicky završené lásce. „Je to taková legenda, že se dva mladí zamilují, ale jejich lásce není přáno, protože ten mladík je cizinec,” objasnill Ondra.

Dalšími muzikálovými novinkami budou Medikus a Clarence Square. Na činoherním repertoáru pak přibydou dramata i komedie. Diváci se mohou těšit na konverzační komedii Hvězda v pasti či na inscenaci Sám na dva šéfy, což je úprava známé komedie Sluha dvou pánů. Z komedií to bude hra Mezi nebem a zemí a chybět nebude ani drama Mary Page Marlowová, které si klade za cíl diváka provést cestou hledání smyslu života. Co se činohry týče, tady se diváci mimo jiné dočkají i psychologického dramatu Pohled z mostu, které je moderním obrazem antické tragédie.

Foto: Městské divadlo Brno uvede v příští sezoně hned devět nových kusů. Ilustrační foto: mdb.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu