Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Lyžařským areálům na jihu Moravy nepřeje počasí

Sport Zpravodajství

Lyžařským areálům na jihu Moravy nepřeje počasí, delší čas nemrzne, na svazích nicméně stále leží dostatek sněhu. Například na sjezdovkách na Blanensku je ho kolem půl metru. Čeká se ale na mráz.

Lyžovat se v areálech na jihu Moravy začalo před třemi týdny, týden předtím vydatně nasněžilo a teploty byly vesměs pod nulou, v noci výrazněji. Následně šly ale teploty nahoru, přírodní sníh už v terénu roztál. V areálech je ale technický sníh.

V Hodoníně u Kunštátu leží na sjezdovce kolem půl metru sněhu. Návštěvnost je nízká, oproti běžnému stavu asi pětinová. V posledních dnech se ale zvedá. Středisko leží na východním okraji Českomoravské vrchoviny, délka sjezdovky je asi 550 metrů s převýšením 100 metrů.

Stále dobré podmínky pro lyžování nabízí také nedaleký areál v Olešnici. Na svahu je podle webu střediska kolem 70 centimetrů sněhu. Areál nabízí sjezdovku o délce 500 metrů se stometrovým převýšením.

Převážně na sněhu se lyžuje podle webových kamer v Němčičkách na Břeclavsku, kde je sjezdovka na svahu mezi vinohrady. Mají tam přes zimu na svahu položený umělý povrch, který umožňuje lyžovat i za nepříznivých klimatických podmínek. Lyžovat se tam tedy dá i za situace, kdy jsou teploty nad nulou a sníh není. Svah je nyní stále zasněžený, místy jsou ale na něm vidět plochy umělé hmoty.

Provoz je přerušený v areálu ve Filipově údolí na Hodonínsku, tam se ale lyžovalo jen o víkendu před třemi týdny, kdy napadl přírodní sníh.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu