Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Lyžařská sezona ve skiareálech na jihu Moravy letos byla krátká a špatná

Sport

Letošní zimní sezonu hodnotí ve skireálech v Jihomoravském kraji jako krátkou a špatnou. Zájem o lyžování byl kvůli teplému a deštivému počasí značnou část sezony malý.

Lyžovat se v areálech na jihu Moravy začalo loni v první polovině prosince, kdy napadl první přírodní sníh a začalo i mrznout. Většina z areálů byla od té doby v provozu bez přerušení, pomáhal technický sníh. Potýkaly se ale s teplým a deštivým počasím. Sezona byla také kratší než obvykle.

Například v Olešnici na Blanensku byli letošní sezonu v provozu 80 dní, loňská sezona trvala 91 dní. Poslední lyžařský den odjeli minulý týden v neděli. Také zájem ze strany veřejnosti byl podle už minimální. Uplynulou sezonu středisko hodnotí jako horší než minulou, dorazilo podle o 20 až 30 procent lyžařů méně.

Od 17. února vlek kvůli nepřízni počasí stojí ve skiareálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku.. Zájem ze strany veřejnosti tak byl po většinu dní nízký. Letošní sezona tady tak zřejmě skončí v minusu, v lepším případě na nule.

Od 10. února stojí i vlek v areálu ve Filipově údolí na Hodonínsku.

Lyžuje se ještě v Němčičkách na Břeclavsku, kde mají na svahu mezi vinohrady přes zimu umělý povrch, který umožňuje lyžovat i za nepříznivých podmínek. Lyžovat se tam tedy dá i za situace, když jsou teploty nad nulou a sníh není. Což je aktuální situace. V červených číslech areál není, a to především díky školním kurzům. Poslední z kurzů je ještě příští týden, areál zavírá 8. března.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu