Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

LVA má pro turisty další unikátní lákadlo!

Zpravodajství

BŘECLAV, VALTICE – Lednicko-valtický areál na Břeclavsku nabízí turistům další unikátní lákadlo! Ve Valticích mají nově možnost navštívit zrekonstruovaný zámeček Belveder. Ten je poslední stavbou LVA, která dosud veřejnosti přístupná nebyla.

„Tento zámeček v minulosti nikdy veřejnosti přístupný nebyl, proto jsme rádi, že se tak nyní stalo. Například v hlavním sále zámečku na návštěvníky čeká výstava keramických figur sochaře Jaroslava Homoly. Jde asi o devadesát figur různého tématu,“ nalákala Lenka Beránková ze správy zámku ve Valticích. V provozu pak je i kavárna s možností posezení, ale také degustační automat na víno, ve kterém zájemci najdou více než tři desítky vzorků vín od místních vinařů. Letohrádek Belveder byl na takzvaném Liščím vršku na okraji Valtic postaven v roce 1806, a to zřejmě podle návrhu Josepha Hardtmutha, tehdejšího knížecího architekta a stavitele.

Foto: Zájemci mají nově možnost v Lednicko-valtickém areálu navštívit i zrekonstruovaný zámeček Belveder na okraji Valtic. Foto: dobreclavi.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu