Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Lodě na Brněnské přehradě přepravily rekordní počet cestujících

Zpravodajství

BRNO – O druhém říjnovém víkendu skončila na Brněnské přehradě letošní plavební sezona, v pořadí už pětasedmdesátá. Během ní lodě brněnského dopravního podniku převezly rekordní počet cestujících, a sice 286 tisíc! „Takový zájem lodní doprava nezaznamenala od 80. let minulého století,“ upozornila Hana Tomaštíková, mluvčí dopravního podniku.

Kromě velkého zájmu o linkovou dopravu na přehradě se postupně vrací poptávka také po jízdách na objednávku. „V roce 2019 jsme měli téměř 200 mimořádných jízd, loni vlivem covidu počet klesl na 88 a letos jsme se dostali na 146. Nejčastěji se jedná o firemní akce, oslavy nebo svatby,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Po pravidelné zimní údržbě se sedm lodí na hladinu vrátí v dubnu příštího roku.

Dopravní podnik přitom už nyní spřádá plány také pro další léta. „Chceme pokračovat v modernizaci zastávek, které obsluhují naše lodě. Připravujeme proto projekt na přestavbu stanic Pod Trnůvkou a Veverská Bítýška. Obě by měly být nově bezbariérové, vybaveny lavičkami a přístřeškem, zkrátka atraktivnější a pohodlnější pro cestující. V závislosti na průběhu stavebního řízení a finančních možnostech projekty zrealizujeme v letech 2022 nebo 2023,“ doplnil Havránek.

Foto: Letošní 75. plavební sezona na Brněnské přehradě byla rekordní. Lodě brněnského dopravního podniku převezly 286 tisíc cestujících. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu