Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Lidé ve Znojmě opět rozhodovali o investicích města

Zpravodajství

ZNOJMO – Obyvatelé Znojma opět rozhodovali o tom, které projekty se mají ve městě uskutečnit. Pro příští rok vybrali celkem čtyři akce, a to v rámci takzvaného participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Znojmo. „Na základě hlasování lidí tak vznikne nová přírodní plovárna na Dyji, pumptrack pro jezdce na horských kolech, zrekonstruuje se zázemí klubu TJ Sokol Přímětice a upraví se plocha u hřbitova v Hradišti,“ informovala mluvčí města Petra Maršounová.

Největší podporu ve Znojmě získala právě plovárna na řece Dyji. Pod Sedlešovickým mostem by tak mělo vzniknout dlouhé molo pro zhruba 100 lidí, má se obnovit písečná pláž a převlékací paraván. Již dříve zde vodáci svépomocí vytvořili zázemí, které už ale dosluhuje. Druhým projektem ve Znojmě je pumptrack, umělá dráha pro jezdce na horských kolech. Její výhodou je možnost rozložení a umístění na libovolném místě.

Město na projekty použije čtyři miliony korun a vždy jde o dva přímo ve Znojmě a dva projekty v městských částech. „Letos se do závěrečného hlasování zapojilo 3372 lidí, o 2093 víc než před rokem. Hlasovali o 12 návrzích,“ připomněla Maršounová.

Ilustrační foto: znojemskabeseda


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu