Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Letohrádek Mitrovských bude na nějaký čas plný krve a strachu!

Zpravodajství

BRNO – Všichni ti, kdo se rádi bojí, by si rozhodně neměli nechat ujít novou výstavu v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně! Výstava o krvavé historii představuje reálné historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti!

„Upírský hřbitov, krvavá lázeň, Draculova hrobka, soudní stolice pro potírání čarodějnictví, katova přípravna a další scény uvedou nechvalně proslulé bytosti evropské historie od středověku až po začátek 20. století. Pro výstavu byly vytvořené speciální figury, na kterých nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty,“ uvedl vedoucí produkce Petr Lukas s tím, že  atraktivitu celé výstavy zvyšují neobyčejné multimediální pohyblivé či oživlé obrazy, které vystraší úplně každého návštěvníka. „Před očima se totiž promění zprvu idylický portrét ve strach nahánějící bestii,“ upozornil Lukas. Na výstavě tak rozhodně nechybí například hrabě Dracula. „Jeho příběh byl několikrát zfilmován, ovšem málokdo tuší, že jako literární předloha mohla tvůrci Draculy Bramu Stokerovi posloužit českokrumlovská kněžna Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu, jejíž tajemný osud vám výstava také představí,“ nalákal Lukas.

Z dalších postav se pak návštěvníci mohou těšit například na čachtickou paní Alžbětu Bathory, karlštejnskou paní Kateřinu z Komárova či nejznámějšího českého kata Jana Mydláře. Výstavu je možné navštívit od 18. 9. až do 28. 11.

Foto: Ti, kdo se rádi bojí, by měli navštívit novou výstavu v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně. Výstava o krvavé historii představuje reálné historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Foto: LM


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu