Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Lamí výběh v hodonínské zoo se zase rozrostl

Zpravodajství

HODONÍN – V hodonínské zoologické zahradě mají zase pořádný důvod k radosti! Před pár dny tam totiž přišel na svět sameček lamy alpaky! Sameček hnědého zbarvení je tak po malé černé samičce, která se narodila začátkem května, dalším novým členem tamního lamího výběhu.

První dny po narození zůstává mládě v odděleném výběhu společně se svou matkou, to aby měli oba klid a prostor na zesílení, a aby matku samec nerušil. „Samice začala rodit v ranních hodinách. Asi půl hodiny po porodu se mládě již postavilo na nohy,“ prozradila chovatelka Andrea Theimerová s tím, že odpoledne už sálo mateřské mléko. „Jde o první mládě této samice, která se o ně vzorně stará,“ uvedla mluvčí zoo Marie Blahová.

Lamy alpaky chová hodonínská zoologická zahrada od roku 2017, kdy vystřídaly dříve chované lamy krotké. „Stádo kromě novopečeného mláděte a jeho tříleté matky pocházející z brněnské zoo čítá chovného samce původem z ostravské zoo a již zmíněnou druhou samici s mládětem. Ta přišla do Hodonína z Ústí nad Labem,“ připomněla Blahová.

Lamy alpaky jsou domestikovaná zvířata, jejichž domovinou je Jižní Amerika, kde jsou chovány pro produkci velmi kvalitní vlny. Stejně jako jejich příbuzní velbloudi chodí typickou mimochodní chůzí, což znamená, že zvedají současně obě levé nebo obě pravé končetiny

Foto: V hodonínské zoologické zahradě se narodilo další mládě lamy alpaky, tentokrát jde o samečka hnědého zbarvení. Foto: Zoo Hodonín


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu