Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Kraj přispěje dobrovolným hasičům miliony korun

Zpravodajství

JIŽNÍ MORAVA – Jihomoravský kraj také v letošním roce finančně podpoří dobrovolné hasiče! V rozpočtu si pro ně vyčlenil částku 48 milionů korun. Z toho 15 milionů bude dotační program pro obce jakožto zřizovatele jednotek sboru dobrovolných hasičů, zbylých 33 milionů pak bude na spolufinancování projektů z dotačního programu ministerstva vnitra.

U dotačního programu pro obce přitom kraj oproti loňsku podporu citelně zvýšil. „V rozpočtu na letošní rok jsme na tento dotační program vyčlenili celkem 15 milionů korun. Oproti loňskému roku jsme ho tak navýšili o pět milionů. Jde nám především o zlepšení materiálně technického vybavení jednotek,” uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich. Až půl milionu může z tohoto dotačního programu obcím sloužit na pořízení nové cisternové stříkačky pro své dobrovolné hasiče, tři sta tisíc na zásahový automobil, půl milionu na požární zbrojnici nebo až sto tisíc na věcné vybavení.

Dalších 33 milionů pak kraj uvolní na spolufinancování projektů uskutečňovaných v rámci dotačního programu ministerstva vnitra, který se týká právě jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Ilustrační foto: hzs jmk


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu