Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Kraj má nové vedení!

Zpravodajství

BRNO – Jihomoravský kraj má nového hejtmana! Na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva (11. 11. 2020) se jím podle očekávání stal křesťanský demokrat Jan Grolich. Grolich, který v čele kraje nahradil Bohumila Šimka (ANO), neměl při volbě protikandidáta.

Pro Grolicha hlasovalo 55 zastupitelů, nikdo nebyl proti a osm zastupitelů se hlasování zdrželo. Novou koalici bude tvořit KDU-ČSL, Piráti, ODS se Svobodnými a Starostové pro jižní Moravu. Nová koalice má 37 mandátů mezi 65 zastupiteli. Hejtmanovými náměstky se pak stali Lukáš Dubec (Piráti), který bude statutárním zástupcem, Jiří Nantl (ODS), František Lukl (STAN) a Jan Zámečník (KDU-ČSL). Radními jsou Jiří Crha (ODS), Vladimír Šmerda (ODS), Jiří Kasala (ODS), Jana Leitnerová (Piráti), Jiří Hlavenka (Piráti) a Martin Maleček (STAN). 

Pokud jde o rozdělení jednotlivých oblastí, tak lidovci se budou starat o ekonomiku, sport a regionální rozvoj, ODS zase o dopravu, investice, zdravotnictví a školství. Piráti budou mít v gesci životní prostředí, sociální oblast, participaci, otevřenost a vědu s výzkumem. Starostům pak připadne územní plánování, kultura a cestovní ruch.

Grolich je nyní starostou Velatin na Brněnsku, funkce se v nejbližších dnech vzdá.

FOTO: Novým jihomoravským hejtmanem se podle očekávání stal křesťanský demokrat Jan Grolich. Foto: jangrolich.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu