Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Kraj finančně podpoří sportovní kluby a spolky

Sport Zpravodajství

BRNO – Jihomoravské sportovní kluby startující v nejvyšších soutěžích dostanou finanční podporu od kraje! Ten jim rozdělí bezmála 15 milionů korun. Na příspěvek se může těšit hned třiatřicet vybraných sportovních klubů a spolků, které hrají nejvyšší nebo druhou nejvyšší soutěž.

Peníze tak získá například hokejová Kometa Brno, fotbalisté Zbrojovky Brno a Líšně, stolní tenistky z Břeclavi, házenkářky z Ivančic ale také brněnští hráči curlingu, židenické florbalistky či Tělocvičná jednota Sokol Brno I. Kraj od vrcholových klubů dostal celkem pětatřicet žádostí o podporu v celkové výši 51,5 milionu korun. Dvě žádosti však nehodnotil kvůli tomu, že nesplnily stanovené podmínky. Dalšími šestnácti miliony pak Jihomoravský kraj podpoří projekty týkající se sportovního zázemí a deseti miliony olympijský festival, který se bude konat v příštím roce. Mimo to dá kraj ještě dalších 280 tisíc korun na projekt Sport ve školách 2021/2022. Peníze poslouží žákům posledních ročníků mateřských a prvního stupně základních škol v okresních či dalších městech, aby si vyzkoušeli vždy hodinu sportu v areálu školy zdarma. „Každý měsíc si můžou vyzkoušet jiný sport pod vedením zkušených trenérů a pak se rozhodnout, čemu se chtějí v budoucnu věnovat víc,” uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Krajští zastupitelé zároveň schválili šestnáct milionů korun na projekty, u nichž žadatelé usilují také o dotaci z Národní sportovní agentury. Projekty se týkají sportovního zázemí. Patří mezi ně například rekonstrukce fotbalového hřiště ve Vyškově, rozšíření kapacity krytých tenisových dvorců v Tišnově nebo dostavba areálu loděnice v Brně.

Ilustrační foto: Na finanční příspěvek od Jihomoravského kraje se může těšit i hokejová Kometa Brno. Foto: hc-kometa.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu