Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

K Holedné nejspíš brzy přibude další rozhledna

Zpravodajství

BRNO – Brno by se mohlo dočkat další rozhledny! Poté, co byla v loňském roce otevřena rozhledna Holedná v městské části Jundrov to vypadá, že by další podobná vyhlídka mohla vyrůst na Červeném kopci. Brněnští radní už odsouhlasili, aby byl k tomuto projektu vypracován investiční záměr.

„Červený kopec je jedním z mála míst v Brně, odkud je nádherný výhled na celé město se všemi jeho dominantami. Rádi bychom tuto významnou lokalitu nadále rozvíjeli a zvýšili její atraktivitu. Z tohoto důvodu si necháme vypracovat investiční záměr na výstavbu rozhledny, která by měla být situována v místech nad Kamennou kolonií, v blízkosti ulice Jaroslava Foglara,“ informovala primátorka Markéta Vaňková. Rozhledna by měla případně vyrůst v zahrádkářské kolonii na pozemku, který je ve vlastnictví města. Ten je v současné době nevyužívaný s náletovou zelení. Přístup na rozhlednu by byl pouze pro pěší. Součástí projektu by tak bylo i vybudování přístupové cesty a sanace blízkého svahu.

„Co se týče samotné rozhledny, ta by měla být vysoká přibližně 20 metrů. Její nosná konstrukce by měla být celodřevěná s tím, že v každém patře budou naučné tabule a fotografie. Ve spodní části bude prostor, kam se mohou návštěvníci schovat v případě nepřízně počasí. Okolí Kamenné kolonie a Červený kopec je vyhledávaným místem odpoledních procházek mnoha Brňanů a rozhledna jistě bude oblíbeným zastavením těchto výprav. Předběžné odhady nám říkají, že by stavba mohla vyjít na pět až sedm milionů korun. Více budeme znát po vypracování projektové dokumentace,“ doplnila primátorka. Červený kopec je národní přírodní památkou, která se nachází na území centrální městské části Brno-střed.

Ilustrační mapa – zdroj: brno.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu