Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jižní Morava patří k regionům s největší úmrtností na silnících

Zpravodajství

JIŽNÍ MORAVA – Při dopravních nehodách zemřelo na jihu Moravy v loňském roce méně lidí než v roce předchozím, i tak je ale číslo stále velmi vysoké! Za rok 2021 si jihomoravské silnice vyžádaly nejkrutější daň v podobě dvaačtyřiceti zmařených lidských životů. To je o devět méně než v roce 2020 a o 21 méně než v roce 2019.

Údaje vyplývají z dopravních statistik, které zveřejnili policisté. Jihomoravský kraj se tak stále řadí k regionům, kde je obětí na silnicích vzhledem k lidnatosti kraje a rozsahu dopravní sítě ve srovnání s jinými kraji hodně. Více úmrtí na silnicích bylo v loňském roce jen ve Středočeském a Jihočeském kraji.

Celkem se v loňském roce na jihu Moravy stalo 6364 dopravních nehod, což je meziročně méně o 666. Těžce při nich bylo zraněno více než 190 lidí. S lehkým zraněním pak vyvázlo přes 2330 lidí. Vůbec k té nejtragičtější nehodě došlo loni v kraji 28. července u Lechovic na Znojemsku. Při nehodě osobního auta a kamionu zemřel pětaosmdesátiletý řidič a jedenaosmdesátiletá spolujezdkyně. Osobní auto tehdy nedalo kamionu přednost. O rok dříve byla nejtragičtější nehodou v kraji hromadná havárie dvou kamionů a čtyř osobních aut, která se stala v září na dálnici D1 na okraji Brna. Při této nehodě zemřeli tři lidé včetně dítěte, další tři lidé se zranili.

Ilustrační foto: PČR JMK


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu