Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravští záchranáři budou mít nové sanitky i přístroje za desítky milionů korun

Zpravodajství

BRNO – Jihomoravští záchranáři budou mít nové sanitky i přístrojové vybavení za desítky milionů korun! Hned dvacet kusů sanitek a přístroje za téměř 95 milionů pořídí záchrance Jihomoravský kraj. Informoval o tom hejtman Jan Grolich. Pořízení sanitek už schválili krajští radní.

Důvodem je zajistit rychlou a kvalitní přednemocniční péči. Podle hejtmana Grolicha nové sanitky nahradí nejvíce opotřebovaná vozidla, která kvůli vysokému nájezdu kilometrů namísto rychlé pomoci spíš ohrožují akceschopnost záchranářů v situacích, kdy jde o každou vteřinu. Obměna je v plánu letos a příští rok. „Pořízení by mělo stát skoro 95 milionů. Většinu pokryje dotace z programu React-EU,” upřesnil radní pro investice Vladimír Šmerda.

Podle ředitelky jihomoravské záchranky Hany Albrechtové je každým rokem údržba vozů náročnější a nákladnější. „Covidová pandemie způsobila, že poslední dva roky jsme od dodavatelů nedostali přislíbené nové sanitky. My na ně v tuto chvíli čekáme už velmi netrpělivě, protože jsme na hraně svých technických možností,” uvedla. Záchranáři také na některých stanovištích přetvářeli výjezdové skupiny, což vyžaduje větší počet aut. Nové sanitky usnadní záchranářům práci i díky hydraulickým nosítkům.

Ilustrační foto: ZZS JmK


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu