Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravští záchranáři budou mít hned dvě nové moderní základny, v Kyjově a Veselí nad Moravou

Zpravodajství

KYJOV, VESELÍ NAD MORAVOU – Jihomoravští záchranáři budou mít nové moderní zázemí! Symbolickým poklepáním základních stavebních kamenů totiž odstartovaly výstavby hned dvou nových základen zdravotnické záchranné služby, a to v Kyjově a Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Celkem půjde v obou případech o investice přesahující 182 milionů korun. „Obě nové budovy poskytnou našim posádkám moderní zázemí a díky většímu prostoru umožní navýšení počtu výjezdových skupin,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. Jak v Kyjově, tak i ve Veselí nad Moravou budou mít nové základny dvě podlaží a zaparkují v nich až čtyři sanitky. Chybět pak nebude ani sklad zdravotnického materiálu, prádla, šatny či dezinfekční box. „Dlouhodobě se snažíme, aby měli naši záchranáři ve všech částech kraje kvalitní zázemí a odpovídající podmínky pro svou práci,” prohlásil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Podle ředitelky jihomoravských záchranářů Hany Albrechtové je současná základna ve Veselí tou poslední, kde ještě parkují sanitky venku. „Samozřejmě to není ideální, především v letním a pak také v zimním období. Proto jsme rádi za to, že budou všechna naše auta konečně pod střechou. Dva mimořádně náročné roky, kdy se potýkáme s nárůstem počtu pacientů, ať už v souvislosti s covidem či dalšími faktory, poukazují na nedostatečnou kapacitu našich stanovišť,” uvedla.

Nová základna ve Veselí nad Moravou za 85 milionů korun vyroste v sousedství polikliniky, hotová by měla být příští rok v září. Kyjovská základna v areálu tamní nemocnice vyjde na 97,5 milionu korun, dokončena by měla být v červenci příštího roku. Výjezdová základna v Kyjově bude dopravně připojená přímo na silnici první třídy, samostatným vjezdem mimo ten současný z nemocnice. Právě to umožní rychlé vyjetí sanitních vozů co nejkratší cestou.

Ilustrační foto: ZZS Jmk


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu