Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravští celníci nezahálí ani o prázdninách, v jejich síti uvízly zakázané steroidy

Zpravodajství

BRNO – Jihomoravští celníci nezahálí ani o letních prázdninách! Důkazem je i zadržení většího množství nelegálně převážených anabolik a růstových hormonů, které celníci zajistili při jedné z mnoha namátkových kontrol na dálnici D1 nedaleko krajské metropole Brna.

Dodávku s bulharskou státní poznávací značkou, ve které cestovalo devět osob, si jihomoravští celníci vytipovali na jednom z odpočivadel u čerpací stanice ve směru na Prahu. Po prověření osádky se pak celníci zaměřili i na nákladový prostor a zavazadla. „Mezi nimi našli také krabici s látkami s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, jejichž držení a nakládání s nimi podléhá zvláštnímu povolení. Celkem se jednalo o 200 ampulí a 23 aplikátorů s účinnou látkou, 100 ampulí vodného roztoku a 500 tablet,“ informovala mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková s tím, že řidič vozidla uvedl, že tyto látky převáží známému do Německa.

Vzhledem k podezření, že ale došlo ke spáchání trestného činu, si případ převzali kolegové z odboru Pátrání Brno Generálního ředitelství cel. „Řidič byl podroben výslechu, následně zadržen a později umístěn do policejní cely. Poněvadž byly naplněny veškeré podmínky zákona, případ byl řešen ve zkráceném přípravném řízení. Řidič byl odsouzen k propadnutí věci, vyhoštění z území České republiky na dobu tří let a k trestu odnětí svobody na čtyři měsíce s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let,“ doplnila Temňáková.

Foto: Celní úřad pro Jihomoravský kraj


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu