Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravský kraj rozdělí mezi sportovní kluby miliony korun

Zpravodajství

BRNO – Jihomoravské sportovní kluby hrající nejvyšší soutěže dostanou od kraje dotaci na přípravu na soutěže, soustředění nebo účast v soutěžích. Kraj klubům hrajícím první dvě nejvyšší soutěže rozdělí celkem 16 milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval jihomoravský hejtman Jan Grolich. „Peníze budou určeny především na olympijské sporty, například fotbal, hokej či basketbal,“ uvedl hejtman.

Dotace na podporu vrcholového kolektivního sportu už schválili krajští radní. O podporu mohou jednotlivé kluby žádat do 12. srpna. „Na podporu špičkových klubů a oddílů na jižní Moravě jsme letos vyčlenili 16 milionů korun. To je o jeden milion více než loni. Reprezentují kraj i za hranicemi země a jejich úspěchy pak motivují děti a mladé talenty u nás,” vysvětlil Grolich.

Podle něj je s dotací spojena i propagace Jihomoravského kraje. Logo totiž bude součástí sportovního oblečení podporovaných sportovců. Kromě toho se sportovci zúčastní společných soustředění s mladými talentovanými sportovci v daném odvětví a budou navštěvovat mládežnické soutěže nebo se účastnit autogramiád. O peníze mohou žádat sportovní kluby a spolky se sídlem na území Jihomoravského kraje, jejichž družstva dospělých hrají v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži v České republice nebo v mezinárodní interlize.

Ilustrační foto: Sportovní kluby hrající první dvě nejvyšší soutěže mohou žádat o krajskou dotaci. Kraj jim rozdělí celkem 16 milionů korun. Foto: hckometa


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu