Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravskou vesnicí roku je Kostelec na Hodonínsku

Zpravodajství

BRNO, KOSTELEC – Kostelec na Hodonínsku se nově může pyšnit tím, že je jihomoravskou vesnicí roku! Soutěž se letos konala po dvouleté odmlce a zúčastnila se jí dvacítka obcí, měst a městysů, což je nejvíc ze všech zapojených krajů. Díky vítězství v krajském kole teď Kostelec postupuje do kola celostátního.

„Kostelec vysoce bodoval ve všech sledovaných kategoriích. Komise hodnotila například koncepční dokumenty obce, její společenský život, aktivity občanů, podnikání v obci, občanskou vybavenost i úspory energií nebo využívané informační technologie a smart řešení,” informovala Alena Knotková, mluvčí jihomoravského krajského úřadu. Kostelec se nachází zhruba tři kilometry od města Kyjova. Aktuálně v této obci žije zhruba 890 obyvatel. Obec v roce 2020 hospodařila s rozpočtem přesahujícím 18 milionů korun. V obci působí devět občanských sdružení a spolků a žije bohatým folklórním životem. Při základní škole funguje originální školní kavárna, kde děti nabízejí rodičům a dalším návštěvníkům občerstvení.

Kromě zlaté stuhy pro vítěze byly v krajském kole uděleny další čtyři ocenění. „Bílou stuhu za činnost mládeže získala obec Ochoz u Brna, modrou za společenský život Plenkovice na Znojemsku, zelenou za péči o zeleň a životní prostředí Ořechov na Brněnsku a oranžovou za spolupráci se zemědělským subjektem Sudoměřice na Hodonínsku,“ uvedla Knotková. V celé naší republice se do základního kola soutěže přihlásilo 175 obcí.

Foto: Dominantou Kostelce, který se stal jihomoravskou vesnicí roku 2022, je kostel sv. Václava. Zdroj foto: místopisy.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu