Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Jihomoravské skiareály s jednou výjimkou ještě jezdí, návštěvníků je málo

Zpravodajství

Brno 11. února (ČTK) – Zatímco v sobotu byla ještě návštěvnost jihomoravských skiareálů poměrně slušná, včera už byla kvůli dešti velmi slabá. I přesto se na Blanensku v Olešnici a v Hodoníně u Kunštátu stále jezdí. Včera kvůli nedostatku sněhu zavřel areál ve Filipově na Hodonínsku a v Němčičkách na Břeclavsku se jezdí jen na umělém povrchu.

Správci se snaží sjezdovky udržet v provozu, i když teplo, déšť a vítr se na množství a kvalitě sněhu silně podepisují. “Ale určitě budeme jezdit dál, protože máme nasmlouvané kurzy. V týdnu by snad mohlo trochu přimrznout, zásoby sněhu máme,” řekla ČTK spolumajitelka olešnického areálu Petra Bártová.

V Hodoníně věří, že ještě budou moct využít sněžná děla, aby tenčící se zásoby zvětšili. “Je to na hraně, někde jsou holá místa, ale máme je označená, aby to bylo bezpečné. Děláme všechno pro to, aby se dalo jezdit, ale na úkor bezpečnosti to dělat nebudeme, to bychom raději zavřeli,” řekl ČTK provozovatel hodonínského areálu Vlastimil Jílek.

Předpověď počasí na nejbližší dny návratu zimy příliš nenapovídá, odpolední teploty nemají pod nulu klesat vůbec, noční jen výjimečně. Stejné počasí je od začátku února. “Na návštěvnosti se to bohužel podepsalo. Byly jarní prázdniny, ale lidí bylo velmi málo,” dodala Bártová.

Už loňská zima nebyla pro provozovatele skiareálů příznivá. “Ukázala nám, zač je toho loket a letošek je ještě horší. Ale bohužel s přírodou nic neuděláme. Je to boj,” uvedl Jílek.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu