Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Hokejová Kometa Brno má nového lodivoda. Ten chce posílit kádr!

Zpravodajství

BRNO – A je to černé na bílém! Nebo v daném případě by bylo možná lepší slovní spojení modré na bílém… Extraligový tým Komety Brno povede od nové sezony Martin Pešout. Lodivod, který naposledy trénoval Karlovy Vary, vystřídá na pozici hlavního kouče Jiřího Kalouse. Ten naopak odchází dělat asistenta k reprezentační dvacítce. Pětapadesátiletý Pešout se přitom do jihomoravské metropole vrací po pěti letech. Tehdy v Brně působil v roli asistenta trenéra. „Na Kometu se samozřejmě moc těším, protože jsem tady zažil jen příjemné věci. Musím se přiznat, že se mi po zdejším prostředí stýskalo a možná i proto jsem se rád do Brna vracel i se svým minulým týmem. O atmosféře na zápasech se nemá cenu ani bavit, tohle je další věc, která mi hrozně chyběla,” prohlásil pro klubový web Pešout.

Jak sám tvrdí, přehled o Kometě si stále udržoval i díky tomu, že v klubu působí jeho syn. „Z Komety nikdy neodešel. Je v ní od školky a letos bude už v deváté třídě. Každý víkend, když bylo volno, jsem se snažil být s ním, takže jsem se tady pohyboval pořád. S Karlovými Vary jsme v Brně často trénovali. Díky dobrým vztahům s Liborem Zábranským jsme měli k dispozici led a kabinu, takže jsme tu byli často a měli tady takovou základnu,” uvedl Pešout.

Mužstvo Komety se pod jeho vedením poprvé sejde v poslední dubnový týden, kdy začne letní příprava, která potrvá do 1. července. „Pak budou mít hráči týden volno a dva týdny individuální přípravu. Na led půjdeme kolem 25. července. Příprava bude náročná, budeme klást důraz na to, aby byli hráči maximálně připravení,” řekl Pešout, který už nyní pomáhá sestavovat kádr. „Je jasné, že je třeba posílit. S Liborem jsme na toto téma našli společnou řeč. Chceme hrát celoplošný hokej s rychlým otáčením hry, důraz na bruslení, na což potřebujete mít i vhodné typy hráčů. Pracujeme na tom, ale konkrétní zatím nechci být. Vše se dozvíte začátkem května a v průběhu dalších týdnů,” prohlásil.

Foto: Novým trenérem extraligových hokejistů Komety Brno se stal Martin Pešout, který před tím vedl Karlovy Vary. Foto: hokej.cz


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu