Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Hodonínská zoo hlásí unikátní prvoodchov zoborožce

Zpravodajství

HODONÍN – Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit dalším velkým úspěchem! Jde o historický prvoodchov zoborožce šedolícího. „V polovině měsíce září mládě poprvé opustilo hnízdní dutinu, kde trávilo se svou matkou prvních zhruba 100 dnů života. Od té doby jej mohou návštěvníci vidět ve voliéře ve společnosti obou rodičů,“ informoval zootechnik Jiří Ingr, který se v zoo zabývá chovem ptactva.

Zoborožci ve volné přírodě hnízdí nejčastěji v dutinách stromů. „Samice obvykle snáší jedno až tři vejce a odchov v přírodě i lidské péči má zajímavý průběh. Jakmile samice snese vejce na hnízdo, zasedne na ně a zazdí za sebou otvor zevnitř. Ponechá jen úzkou skulinu, kterou dovnitř proudí vzduch a skrze niž jí do hnízda samec podává potravu. Když je mládě již dostatečně samostatné, samice rozbije zazděný otvor a dutinu i s mládětem opouští,“ přiblížil Ingr.

Hodonínská zoo začala s chovem zoborožců, jejichž domovem je Afrika, v roce 2012, kdy byli do zoo přivezeni první jedinci. „Letos se jedná již o třetí úspěšný prvoodchov v hodonínské zoo. V květnu se podařilo odchovat arassariho hnědouchého a o měsíc později dva jedince nandua pampového,“ doplnila mluvčí zoo Marie Blahová.

FOTO: zoohodonin


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu