Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Fotbalisté Brna chtějí na jaře usilovat o návrat do první ligy

Sport

Brno 28. února (ČTK) – Fotbalisté Zbrojovky Brno chtějí v jarní části druhé ligy usilovat o návrat mezi elitu. Po podzimu jsou v tabulce na šestém místě s devítibodovou ztrátou na vedoucí Vyškov, ale pouze o bod zaostávají za třetí pozicí, která zajišťuje účast v baráži. Druhá nejvyšší soutěž se po zimní pauze znovu rozběhne o víkendu.

“První příčka je vysoko, což vnímáme, ale naše postupové cíle vyřčené už před startem soutěže se nemění. Věřím, že minimálně na barážovou příčku dosáhneme,” řekl na dnešním setkání s novináři sportovní ředitel Zdeněk Psotka.

Klub nadále sází na odchovance, přesto během zimy přivítal některé zvučné posily. Psotka řekl, že nejde jen o hráče, s nimiž by Brno mělo vybojovat postup, jsou to ale zároveň fotbalisté, kteří by byli konkurenceschopní i v nejvyšší soutěži.

Z Plzně se vrátil stoper Luděk Pernica, na hostování z Viktorie přišel také gólman Dominik Sváček, který bude soupeřit o roli jedničky se zkušeným Martinem Berkovcem. Další tři posily jsou ze zahraničí, ke Gyamfimu Fosterovi a Kristofferu Joergensenovi z dánských klubů Esbjerg a SoendersjyskE přibyl na poslední chvíli Simon Falette se zkušenostmi z Německa, Turecka a Francie.

“Už po dvou trénincích je znát, že bude posilou. Je schopný řídit hru, má skvělou levačku,” řekl o dvaatřicetiletém Guinejci trenér Tomáš Polách, který k týmu přišel koncem října po odvolání Luďka Klusáčka.

Zbrojovka vstoupí do druholigového jara sobotním zápasem na hřišti Dukly Praha, která rovněž touží po postupu. “Máme za sebou dobrou přípravu a chceme ji zúročit už v prvním zápase,” podotkl Polách.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu