Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

FNUSA se chce zaměřit na měření krevního tlaku

Zpravodajství

BRNO – Znáte svůj krevní tlak? Přesně takový je název osvětové akce, kterou si připravila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Po celý příští týden, tedy od 17. do 21. května, budou mít zájemci možnost v lékárně na Hybešově ulici nechat si změřit krevní tlak. Nemocnice tak chce při příležitosti Světového dne hypertenze (připadá na 17. 5.) upozornit právě na problematiku vysokého krevního tlaku.

„Vysoký krevní tlak může být součástí celého komplexu dalších příznaků, označovaného jako metabolický syndrom. Projevuje se dále také vysokou hladinou tuků v krvi, vysokým množstvím cukru a kyseliny močové v těle, obezitou,“ vysvětlil Marek Lžičař z konzultačního centra nemocniční lékárny. Podle statistik se přitom hypertenze týká čtyř Brňanů z deseti. Zájemci si během celotýdenní osvětové akce mají možnost v lékárně na Hybešově ulici nejen nechat změřit krevní tlak, ale také výsledek zhodnotit a využít možnosti poradenství, které lékárna nabízí. Vyškolení odborníci jim poradí nejen v oblasti farmakoterapie, ale i s nastavením vhodnější životosprávy a s léčbou dalších onemocnění, která se na vysoký krevní tlak vážou.

Foto: Nechat si změřit krevní tlak mají zájemci možnost v rámci akce „Znáte svůj krevní tlak?“ v lékárně na Hybešově ulici po celý příští týden, tedy od 17. do 21. května. Ilustrační foto: FNUSA


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu