Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

FNUSA otevřela opravený pavilon P. Práce vyšly na desítky milionů korun

Zpravodajství

BRNO – Brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny kompletně zrekonstruovala pavilon P! Ten ukrývá moderní hemodialyzační středisko, rozšířenou pneumologickou ambulanci s bronchoskopickým sálkem, ale i prostor pro další rozvoj nemocnice. „Padesát let starý objekt budovy P byl zrekonstruován od dispozičních úprav přes zdravo-technické instalace, vytápění a rozvody chladu i elektrické rozvody až po obvodový plášť, u kterého byly zlepšeny také tepelně-izolační vlastnosti. Celková modernizace budovy vyšla na necelých 61 milionů korun a byla financována z projektu IROP REACT-EU,“ informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

První dvě patra zrekonstruované budovy patří hemodialyzačnímu středisku. To vzniklo sloučením dvou doposud od sebe vzdálených pracovišť. „Větší prostory navíc umožnily navýšit kapacitu dialyzačních lůžek o dvě na celkových osmnáct, což umožní nárůst počtu dialyzovaných pacientů až na 280,“ uvedl Erlebach. Vybudována byla také samostatná peritoneální, nefrologická a transplantační ambulance. „Celé centrum je bezbariérové a dialyzační sály plně vybavené váhovými lůžky i zabudovanou podlahovou váhou,“ přiblížila vedoucí lékařka hemodialyzačního pracoviště II. interní kliniky FNUSA a LF MU Petra Strnadová s tím, že váha je důležitý indikátor pro dosažení optimálního stavu hydratace pacienta. Novinkou je pak také centrální příprava a rozvod dialyzačního koncentrátu. „Doposud se několikalitrové kanystry s dialyzačním roztokem ručně přenášely k lůžku pacienta, nyní bude k dispozici rozvod, což ušetří čas a práci personálu,“ vysvětlila Strnadová. „Nové řešení bude mít také příznivý ekonomický dopad, jelikož umožní ředění dialyzačních roztoků přímo na pracovišti a nebude je tak nutné dovážet od výrobce,“ doplnil obchodní náměstek FNUSA Filip Ovesný.

Ve třetím patře zrekonstruované budovy P pacienti naleznou pneumologickou ambulanci, a to včetně bronchoskopického sálku a stacionáře. Přesun z již nedostatečných prostor umožní rozšíření provozu o třetí ambulanci a pacientům nabídne odpovídající prostředí s výrazně vyšším komfortem. „V posledním patře bude během následujícího roku vybudováno lůžkové oddělení pro onkochirurgickou kliniku FNUSA a LF MU. Uvolněné stávající prostory oddělení v budově J umožní vybudovat LDN jednotku, která by společně s chystaným oddělením paliativní péče měla zvýšit kvalitu poskytované následné péče ve FNUSA,“ nastínil další plány ředitel FNUSA Vlastimil Vajdák.

Foto: FNUSA zrekonstruovala pavilon P za téměř 61 milionů korun. Foto: FNUSA


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu