Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

FNUSA má nový moderní ultrazvuk pro lepší diagnostiku a léčbu karcinomu prostaty

Zpravodajství

BRNO – V brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny se pacientům dostane zase o něco lepší péče! Urologické oddělení nemocnice totiž má nový nejmodernější ultrazvuk, který zkvalitní diagnostiku a léčbu karcinomu prostaty.

„Včasně stanovená diagnóza je velmi důležitá a ruku v ruce jde s včas a dobře nastavenou léčbou. Fúzní biopsie, kterou můžeme díky novému ultrazvuku a komplexnímu softwarovému propojení provádět, umožňuje fúzi obrazů ze dvou různých zdrojů, magnetické rezonance a ultrazvuku. Výsledkem je přesné ohraničení ložisek a tudíž přesnější cílení biopsie,“ uvedl primář Urologického oddělení FNUSA Petr Filipenský. Předností nového přístroje je to, že je vybaven naváděcím zařízením. „Snižuje se tedy pravděpodobnost nepříjemných opakovaných vyšetření, což často souvisí s velkou psychickou i fyzickou zátěží pacienta a v neposlední řadě také s dlouhodobou nejistotou z možného rizika nezjištěného zhoubného nádoru.“ dodal primář Filipenský. S karcinomem prostaty se u nás léčí více než 60 tisíc mužů a jde tak o vůbec nejčastější nádorové onemocnění právě u mužů.

Foto: Urologické oddělení FNUSA má nový ultrazvuk. Díky tomuto přístroji poslední generace se zkvalitní diagnostika a léčba karcinomu prostaty. Foto: FNUSA


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu