Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

FNUSA má nové urologické pokoje, včetně nadstandardu

Zpravodajství

BRNO – Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nabídne svým pacientům zase o něco vyšší komfort! Konkrétně těm, kteří budou hospitalizováni na urologickém oddělení. Nemocnice totiž nechala za téměř sedmnáct milionů korun zrekonstruovat pokoje.

„Na původním místě byly kdysi operační sály a několik starých pokojů. Prostor byl nevyužitý, dokud před asi osmi měsíci nezačala rekonstrukce,“ připomněla mluvčí Dana Lipovská. Nyní je opravený prostor připravený na první pacienty. „Celkem se jde o dvanáct lůžek v pěti pokojích, některé z nich budou nadstandardní. Doteď jsme podobnou nabídku pro pacienty neměli, a protože se na to pravidelně ptali, logicky jsme se rozhodli vytvořit je v nových prostorách,“ informoval primář urologického oddělení Petr Filipenský.

Nové pokoje jsou větší, moderněji vybavené a komfortnější. „Pacienti mají na pokoji k dispozici vlastní sociální zařízení, televizi i klimatizaci. Za nadstandardní pokoj zaplatí podle jeho velikosti a počtu lůžek od 500 do 1100 korun za den,“ doplnila Lipovská. V roce 2019 měla svatoanenská urologie s počtem třiačtyřiceti lůžek celkem 2239 pacientů, od roku 2020 již byl počet pacientů ovlivněn covidem (celkem 1929), ještě více se pak pandemie projevila v roce 2021 (celkem 1868 pacientů).

Foto: FNUSA


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu