Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Festival Life! v Brně přilákal přes 25.000 fanoušků sportu a zábavy

Kultura

Brno 26. listopadu (ČTK) – Festival sportu, tance a zábavy Life! na brněnském výstavišti za tři dny navštívilo přes 25.000 lidí. V porovnání s loňskem je to o 3000 více, řekla dnes ČTK Dita Brančíková z tiskového oddělení Veletrhů Brno. Na festivalu se letos poprvé představil bojový sport MMA a vnitřní sjezdovka s biatlonovým okruhem.

Festival zaplnil pět hal. “Milovníci tance si v hale E užili přes 60 workshopů s desítkami excelentních lektorů z 15 zemí světa. Odehrálo se na 50 show, sedm soutěží a dvě galapředstavení tanečních konzervatoří a profesionálních souborů z Česka a zahraničí. Konal se opět prestižní konkurz do londýnské The Royal Ballet School,” uvedla Brančíková.

V pavilonu G1 měl prostor zápasnický Oktagon, fitness zóna a parkour. MMA se letos na festivalu představilo poprvé a podle Brančíkové byl největší zájem o to vidět bojovníky v akci. Hala F poprvé hostila vnitřní lyžařskou arénu. Na modrém speciálním povrchu si návštěvníci zkoušeli sami nebo pod vedením instruktorů svoje schopnosti na lyžích, běžkách, skialpech nebo snowboardu. Pavilon V nabídl na 30 druhů tradičních i netradičních sportů.

Největší pavilon P letos hostil počítačové hry. “Davy fanoušků e-sportu se do ní sotva vešly. Pozornost všech se upínala na sobotní podvečer a večer, uskutečnilo se totiž MČR Counter Strike 2023. Letošní finálový zápas byl asi nejdramatičtější v dějinách mistrovství,” dodala Brančíková.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu