Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Druhý ročník knižního festivalu Brno Book Open nabídne několik novinek

Tiskové zprávy

Jednodenní knižní festival Brno Book Open se po roce vrací zpět do Domu umění města Brna. Návštěvníci se opět mohou těšit na prodej a prezentaci knih o umění, designu a architektuře, stejně jako tiskařský workshop a zajímavé přednášky. Organizátoři festivalu si ale pro letošek připravili i několik novinek, například prodejní výstavu autorů a autorek z Fakulty výtvarných umění VUT. Brno Book Open vol. II se koná ve středu 15. listopadu 2023 od 14 do 20 hodin.

Když organizátoři festivalu – Dům umění města Brna, Galerie TIC a Nakladatelství Vutium – uspořádali v roce 2022 první ročník, vyslovili přání, aby se z akce stala každoroční záležitost. A zdá se, že je k této tradici zdárně nakročeno. Brno Book Open se v letošním roce rozroste z foyer a studia Domu umění ještě do Procházkovy síně, a více prostoru sebou přinese bohatší program. Ve foyer přivítá návštěvníky hlavní prodejní plocha s nabídkou nejrůznějších publikací od lokálních vydavatelů, mezi kterými jsou například Books & Pipes, TIC Brno, nakladatelství Host, Muzeum města Brna a mnoho dalších. Šatna se pak dočasně přemění na tiskařský workshop pod vedením Brno Tiskne, atmosféru dokreslí klavírní hudební doprovod a stánek s drobným občerstvením. Studio v přízemí Domu umění bude patřit prodejní výstavě Burza cenných papírů, která představí cenné papíry ve formě zinů, originálních a reprodukovaných ilustrací a specifických knižních forem. Procházkova síň v prvním patře galerie návštěvníkům nabídne dva přednáškové bloky, v nichž budou prezentovány jak chystané, tak již vydané a oceněné publikace (Háček a čárka, Dějiny hudby – klasika, Apollo a Marsyas: Příběh umění na Moravě, monografie Evy Kmentové a katalog výstavy Tady a teď!). Prezentace publikací doplní představení autorské tvorby Ondřeje Bodláka a spolupráce Jakuba Konvici s Papírnami Brno a.s.

            Podrobnější informace o programu najdete na stránkách www.dum-umeni.cz. Výstava Evy Kmentové, která je v Domě umění aktuálně k vidění, bude v rámci Brno Book Open přístupná za dobrovolné vstupné.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu