Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

DPMB zmodernizuje desítky tramvají

Zpravodajství

BRNO – Brněnský dopravní podnik chystá modernizace tramvají typu Škoda 13T. Tramvaje navíc dostanou nový design! Omlazovací kúrou postupně projde všech devětačtyřicet tramvají.

„Kromě modernizace výzbroje budou mít vozy i interiérová vylepšení a nový vzhled, ten bude připomínat tramvaje Drak,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková s tím, že design tramvají Drak je charakteristický oblými červenými liniemi. Připomíná kličkování vozů DPMB v městském provozu. „V letošním roce uplynulo 14 let od pořízení prvních z celkem 49 tramvají Škoda 13T s designem Porsche. Vzhledem k tomu, že už vozy z první série najezdily v provozu 600 tisíc kilometrů, nastal podle našeho servisního plánu čas na provedení takzvané velké prohlídky, během které se vůz demontuje na části, zkontroluje a provede výměna opotřebených komponent,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek, podle kterého nad rámec běžných úkonů dopravní podnik ve vozech provedl několik úprav, které ocení zejména cestující. „Některá sedadla jsme pro větší pohodlí otočili po směru jízdy. V interiéru jsme mezi články doplnili schodek navíc, který je osvětlený a zajistí tak větší bezpečnost cestujících při průchodu vozem. Zcela nové bude i čalounění na sedadlech, použili jsme stejný vzor jako při výrobě tramvají Drak,“ doplnil Havránek.

Foto: Tramvaj Škoda 13T. Dopravní podnik města Brna chce postupně všechny tyto vozy modernizovat, celkem jich má 49. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu