Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

DPMB v létě spustí oblíbené kurzy pro budoucí řidiče

Zpravodajství

BRNO – Brněnský dopravní podnik během letních měsících opět nabídne kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají. Kurzy jsou oblíbené především u studentů vysokých škol. Zájemci si během léta osvojí řízení na těchto trakcích, složí zkoušky a následně mohou vyjet s cestujícími. Prázdninový kurz bývá oblíbený hlavně mezi studenty vysokých škol.  

„Letní kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají bývají každý rok velmi rychle zaplněny. Velkou část účastníků tvoří právě vysokoškolští studenti, kteří během prázdnin projdou kurzem a začátkem semestru už mohou začít jezdit. Směny si vybírají podle svých možností. Aktuálně jich pro nás jezdí jedenáct,“ potvrdil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Do kurzů 1. července nastoupí dvě 16členné skupiny budoucích řidičů autobusů a tramvají. Zatímco tramvajácký výcvik trvá dva měsíce, autobusáci v lavicích a za volantem stráví o dva měsíce déle. „Se studenty na pozicích řidičů má náš dopravní podnik jen ty nejlepší zkušenosti. Dopravce získá zodpovědné šoféry a studenti brigádu a volnost ve výběru směn. Mnozí z nich u profese zůstávají i po dokončení studia. Takových řidičů má podnik aktuálně patnáct,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Ilustrační foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu