Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

DPMB chystá vozy na letní provoz

Zpravodajství

BRNO – Dopravní podnik města Brna finišuje s přípravami vozů na letní provoz! V plném proudu je tak například plnění a údržba klimatizací.

„Procento klimatizovaných vozů se každý rok zvyšuje. U autobusů je to 181 z celkových 326 vozů, což je více než polovina. Tramvají s klimatizací v Brně jezdí 13 z 325 a trolejbusů 10 z 133. Všechny nově nakupované vozy už klimatizaci mají, dopravní podnik navíc před dvěma lety investoval 28 milionů korun do pořízení klimatizací i do starších autobusů. Náklady na vybavení jednoho autobusu klimatizací jsou půl milionu korun,“ informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Podle ní se klimatizace ve vozech spouští automaticky ve chvíli, kdy venkovní teplota stoupne nad 25 stupňů Celsia. Toto období je pak také první vlnou takzvaného mokrého čištění čalounění sedadel. „Vozy tímto čištěním projdou do podzimu dva až třikrát. Vše je tak připravené na pohodlné a bezpečné letní cestování,“ doplnila mluvčí dopravního podniku.

Foto: Ve vozovnách brněnského dopravního podniku finišují přípravy vozů na letní provoz. Nedílnou součástí těchto příprav je například plnění a údržba klimatizací. Foto: DPMB


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu