Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Dočasný ředitel Vojenské nemocnice Brno pokračuje v přípravě nového pavilonu

Zpravodajství

Prioritou nového ředitele Vojenské nemocnice Brno Petra Krále je dokončit projekt chirurgického pavilonu a nábor nových zaměstnanců. Funkcí šéfa nemocnice byl dočasně pověřen po odchodu Václava Masopusta. Do výběrového řízení, které zřizující ministerstvo obrany plánuje vypsat do konce prázdnin, se chce Král přihlásit. Řekl to dnes ČTK.

Král přišel do brněnské nemocnice začátkem roku, kdy se stal Masopust ředitelem po Martinu Stračárovi. Masopust byl do vedení nemocnice přidělený na 12 měsíců. Od 1. července je však ředitelem Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze a v Brně již nepůsobí. Brněnskou vojenskou nemocnici tak zatím vede Král.

“Předpokládám, že se přihlásím do řádného výběrového řízení, funkci ředitele jsem připravený vykonávat. Působím tady od začátku roku jako náměstek a chtěl bych pokračovat v tom, co jsme od ledna s panem Masopustem začali. Prioritní cíl je vybudovat chirurgický pavilon,” řekl Král. Pětipodlažní budova s heliportem v areálu nemocnice nabídne chirurgii, ortopedii, ORL, oční, ARO i akutní příjem. Díky ní se zdvojnásobí počet operačních sálů, kterých je nyní v nemocnici pět. Stavba by mohla začít příští rok.

Král byl náměstkem pro léčebně preventivní péči. Tato pozice zatím obsazená nebude. Případné personální změny lze podle něj očekávat až po výsledku výběrového řízení.

Nemocnice ročně eviduje přibližně 5000 akutních příjmů. Zaměstnává kolem 650 lidí a stejně jako ostatní zařízení řeší personální situaci u zdravotnických profesí. “Máme otevřené pozice pro lékařský i nelékařský personál, přičemž v poslední době se nám podařilo získat několik lékařů a lékařek. Snažíme se pracovat i na zlepšení firemní kultury a celkovém prostředí,” dodal Král.

Před nástupem do Brna působil v zahraničí ve strukturách Severoatlantické aliance i na vedoucích pozicích na ministerstvu obrany. V minulosti se účastnil také zahraničních operací v Bosně a Hercegovině i Afghánistánu.


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu