Přeskočit na obsah
Info TV Brno

Vaše regionální jihomoravská televize

Do brněnské Káznice se v říjnu vrátí komiksy

Kultura

Do brněnské Káznice se v říjnu vrátí komiksy, jejich milovníci i tvůrci. Téma devátého ročníku mezinárodního festivalu Koma zní Deadline, tedy uzávěrka nebo nejzazší termín pro dodání díla, což je pojem známý nejen komiksovým kreslířům. Festival se znovu odehraje v prostorách bývalého vězení, na jeho nádvoří či kapli. Potrvá od 12. do 15. října, oznámili ČTK pořadatelé.

Cílem festivalu je představit to nejlepší, co momentálně vzniká na poli komiksu a ilustrace. Návštěvníci se tak seznámí například s komiksem Iogi, což jsou příběhy zasazené do japonského prostředí, které ilustroval kolektiv autorů pod vedením Václava Šlajcha a scénáristy Jeana-Gasparda Páleníčka.

Komiks Supro: Hrdinové na dluh je zatím posledním dílem autorky Štěpánky Jíslové, které podle pořadatelů festivalu ocení nejen mladší publikum. Autorka také představí jiný komiks s názvem Srdcovka, autobiografické dílo plné ambivalence, něhy, ale i surové reality. Lucie Lomová přiblíží svůj komiks Každý den je nový, který získal ocenění Muriel v kategorii Nejlepší komiksová kniha za rok 2022.

Festival Koma dává prostor také začínajícím a šuplíkovým autorům, tentokrát je jich 16. Novinkou letošního ročníku je rozšířený program pro děti a mládež se soutěží Komáček. Nejmladším autorům umožňuje představit svou práci. Vybraná díla organizátoři vystaví a ocení během festivalu. Soutěž je otevřená do 17. září.

V doprovodném programu je také storytelling, což je představení, kdy ilustrátor živě před lidmi doprovází příběh vypravěče. Součástí nabídky je dále benefiční malování ve prospěch organizace Ratolest, která poskytuje služby sociálně znevýhodněným dětem, dospívajícím i rodinám. Celý program je dostupný na webu www.festivalkoma.cz a sociálních sítích


Podobné zprávy

Spoj se s námi

To nejnovější z Instagramu